با سلام

گروه موسیقی سپهر بدین وسیله به اطلاع می رساند که در تاریخ 21/4/86  جهت اجرای کنسرت خود به شماره مجوز 725/146 به تاریخ 30/3/86 از دفتر موسیقی و شعر و بنا بر هماهنگی های انجام شده با انجمن موسیقی، سه ساعت پیش از شروع برنامه در محل سالن رودکی حضور پیدا کرد و پس از آن که چیدمان صحنه با کمک و حضور شایان تقدیر و سپاس آقای خداپرست و نیز آماده سازی صدا توسط خانم درویش زاده (صدابردار) و آقای رزمخواه به اتمام رسید و گروه برای تمرکز قبل از اجرا آماده می شد، مسؤول حراست سالن مانع از انجام تصویر برداری توسط دوربین گروه شد. لازم به ذکر است که دوربین ها بر خلاف ادعای مسؤولین سالن نه به طور پنهان بلکه بنا به روال همیشگی، ظاهر و آشکارا و به همراه دو نفر فیلم بردار همراه گروه به سالن آورده شده بود.

از آنجا که نامه مربوط به درخواست مجوز تصویر برداری در تاریخ 16/4/86 از طرف انجمن موسیقی ایران صادر و توسط نماینده گروه سپهر به دفتر موسیقی و شعر ارائه شده بود، انتظار آن می رفت که مراحل اداری آن انجام شده باشد که متأسفانه گویا انجام نپذیرفته بود.

پیش از اجرای کنسرت مسؤول حراست سالن متاسفانه با لحنی نه چندان دوستانه خواستار آن شد که یا دوربین های تصویربرداری را جمع نمائیم و یا این که در این دقایق کوتاهی که تا اجرا مانده و می بایست صرف تمرکز اعضای گروه می شد، به پیگیری انجام مراحل اداری اخذ مجوز تصویربرداری بشتابیم. پس از تلاش و پیگیری بسیار و مراجعه از سالن به حراست درب تالار (آقای حبیبی) و از آن جا به دفتر آقای ضیاء پور و باز سالن ، متاسفانه هیچ توفیقی جهت اخذ مجوز تصویر برداری حاصل نگردید.

تاثر و اضطراب ناشی از عدم امکان تصویر برداری از برنامه که پس از پایان اجرا، تنها مانده معنوی و مزد زحمات تمرینات چند ماهه (و صد البته حق مسلم) برای گروه است، و نیز بر هم ریختگی تمرکز اعصاب و از دست رفتن توان روحی نوازندگان گروه به دلایلی که ذکر شد و نیز جو نامهربانانه و عدم همدلی و کمک مسؤولین به ویژه مسؤولین حراست، امکان اجرای برنامه را از اعضای گروه سلب کرد و بدیهی است که گروه اجرا در آن شرایط نامناسب روحی روانی را در خور شنوندگان خود و احترام به حضور شان تشخیص نداد. شایان ذکر است گروه سپهر هنگام ترک سالن به رسم ادب از مدعوین خود عذرخواهی نمود.

امید آنکه در آینده، انجام امور اداری و هماهنگی مسؤولان بدان گونه انجام پذیرد که نوازندگان در لحظات پیش از اجرا با شرایط مناسب و آرامش ذهن بتوانند به اجرای موسیقی خود بپردازند و این گونه تلاش های چندین ماهه شان بی ثمر نماند.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

با سپاس

گروه سپهر

 بیست و سوم تیر ماه

هزار و سیصد و هشتاد و شش خورشیدی

 
 

خبرهای مرتبط : ش

خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری فارس

روزنامه تهران امروز

 


home